Reba.ir مذهبی فرهنگی - مطالب شهریور 1391

گربه سگ فتنه گر

obama-abdollah

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 22 شهریور 1391    | توسط: امین    | طبقه بندی: تصاویر،     | نظرات()

اخراج سفیر کانادا از ایران

 

kanada cartoonکانادا,ایران,سفارت خانه,سیاسی,کاریکاتور,سیاست,سفیر کانادا,تعطیل کردن,اخراج سفیر,تهران,طنز,سیب سرخ,کرم,ذره بین,پرچم,با کیفیت,جنگ نرم,جنگ روانی,اغلاق کندا ,إیران ,السفارات,الرسوم السیاسیة,السیاسة, سفیر کندا, أسفل,نفى السفیر الى طهران,النکتة، التفاح الأحمر,کریم, عدسة مکبرة,الأعلام,الجودة,الصراع البرمجیات,الحرب النفسیة,Canada, Iran, embassies, political cartoons, politics, Ambassador of Canada, shut down, dismissed Ambassador to Tehran, humor, red apple, cream, magnifying glass, flags, quality, software conflict, psychological warfare,

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 22 شهریور 1391    | توسط: امین    | طبقه بندی: تصاویر،     | نظرات()

دختر شهید کاوه در لباس پدر

 شهید محمود کاوه ، فرمانده لشکر 155 ویژه شهدا، به سال 1340 در شهر مشهد به دنیا آمد. پدر محمود از کسبه مشهدی و اصلیتش از دهستان بیهود توابع قاین بود.

روزی که جنگ شروع شد، کاوه یک پاسدار 19 ساله بود اما 3سال بعد فرماندهی یکی از کلیدی ترین یگان های سپاه پاسداران در جبهه های غرب ، موسوم به تیپ ویژه شهدا به او واگذار شد. نگرش نظامی خارق العاده محمود کاوه ، چنان او را شاخص نمود که در مدت کوتاهی ، تیپ تحت امر وی به لشگر ارتقا پیدا کرد.

سرانجام کاوه به تاریخ 10 شهریور 1365 در منطقه عمومی حاج عمران برروی قله 2519 مورد اصابت ترکش گلوله خمپاره قرار گرفت و درسن 25 سالگی به شهادت رسید.

از محمود کاوه دختری 2 ساله به نام «زهرا» به یادگار ماند که عکس زیر مربوط به او می باشد. زهرا کاوه لباس پدر را به تن کرده است تا نشان دهد راه پدرش را ادامه خواهد داد.

روحمان با یادش شادنوشته شده در تاریخ جمعه 10 شهریور 1391    | توسط: امین    | طبقه بندی: شهداء،     | نظرات()

تصویری زیبا از محبت امام(ره) به یك جانباز

لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 8 شهریور 1391    | توسط: امین    | طبقه بندی: تصاویر، ایثار و شهادت،     | نظرات()

چرا علمای اسلام نسبت به جنایات وهابیون اعتراض نمی کنند ! ?

ه گزارش موعود به نقل از شیعه نیوز ، آیت الله مکارم شیرازی لز مراجع عظام تقلید در پیامی به مناسبت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع، خواستار واکنش علمای اسلام به جنایات وهابیت شد.
وی در پیام خود به مناسبت هشتم شوّال آورده است: هشتم شوال یادآور خاطره بسیار دردناکى براى جهان اسلام مخصوصآ پیروان مکتب اهل‌بیت است، زیرا مى‌دانیم وهابى‌هاى متعصب و نادان در حدود 80 سال قبل در یک جنایت بزرگ تمام قبور ائمه بقیع(ع) و بناى تاریخى آن را ویران کردند و آثار آن را محو نمودند. البته از مقام والاى آن بزرگان دین و اهل‌بیت پیغمبر اکرم(ص) با این اهانت زشت و ناجوانمردانه چیزی کاسته نمى‌شود و خفاش‌صفتان قادر به محو نور آفتاب نیستند ولى این کار نشانه روشنى از حماقت و سستى پایه‌هاى عقاید و انحراف آنها از اصول اسلام است.
وی افزود: آنها نه تنها این اثر بزرگ و مقدس تاریخى را ویران کردند بلکه در هر جاى عربستان اثر برجسته تاریخى از زمان پیامبر اسلام (ص) و قرون نخستین وجود داشت در یک حرکت کاملا جاهلانه ویران کردند. این در حالى است که در تمام دنیا هر سال هزینه‌هاى زیادى براى حفظ و مرمت آثار تاریخى خود اعم از دینى و غیر دینى مى‌کنند و مردم دنیا را به بازدید از آنها دعوت مى‌نمایند و به آن افتخار مى‌کنند؛ زیرا این آثار گویاى سابقه تمدن و فرهنگ ملتهاست.
آیت الله مکارم تصریح کرد: در اینجا نکته مهمى وجود دارد که تاکنون مسلمانان غالبآ بى‌تفاوت از کنار آن گذشته‌اند و آن این‌که این آثار تعلق به عربستان سعودى یا وهابى‌هاى بى‌منطق حاکم بر آن کشور ندارد بلکه متعلق به تمام جهان اسلام و مسلمین و ذخائر بسیار گرانبهاى آنهاست. نباید اجازه مى‌دادند که یک گروه اقلیت نادان گرانبهاترین آثار تاریخى پیامبر اسلام و اهل‌بیت (ع) و صحابه آن حضرت را ویران کنند و مسلمانان را از این یادگارهاى گرانبها و با عظمت محروم سازند.
این مرجع تقلید تاکید کرد: متأسفانه هم‌اکنون نیز هر جا اثر تاریخى از آن زمان پیدا کنند ویران مى‌کنند و سبب سرافکندگى مسلمین جهان مى‌شوند. آیا نباید سیل اعتراض از جهان اسلام و مخصوصآ علماى دین سرازیر به سوى آنها شود که اینها فقط مربوط به شما نیست. آیا نباید آنها را مجبور سازند تا در محل همان آثار تجدید بنایى به همان صورت نخستین و باشکوه‌تر بنا شود. اگرخداى‌نکرده روزى عالم‌نمایان وهابى فتوا دهند که طواف به دور کعبه و بوسیدن حجرالاسود نیز نوعى شرک و بت‌پرستى است و تصمیم به ویران ساختن خانه خدا بگیرند آیا باز هم علماى اسلام سکوت اختیار مى‌کنند؟
امیدواریم با کوتاه شدن دست وهابیان در آینده نزدیک از این اماکن مقدس اسلامى این خواسته عمومى مسلمین جامه عمل به خود بپوشد و مسلمانان راحت شوند. آمین یا ربّ العالمین.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 6 شهریور 1391    | توسط: امین    | طبقه بندی: اخبار عمومی،     | نظرات()
Reba.ir
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic