Reba.ir مذهبی فرهنگی - مطالب مرداد 1391

ننگ بر دیکتاتورهای غرب نشان

سکوت در برابر تکان‌دهنده و وحشیانه‌ترین جنایت‌ها علیه مسلمانان

با توجه به جو خفقان محافل غربی و صهیونی درباره سرکوب مسلمانان بویژه مردم میانمار، بحرین و یمن بی شک وظیفه رسانه ها، دولت ها و ملت های آزاده فریاد زدن این جنایت ها و نشان دادن چهره واقعی غرب به افکار عمومی دنیاست.
سرویس سیاسی جهان نیوز - اگر اینها یهودی یا مسیحی بودند، تا به حال ده ها فیلم سینمایی و برنامه تلویزیونی از زجه ها و گریه های اعضای باقی مانده خانواده ها، صدها ابراز همدردی و بسته كمك های انسان دوستانه، هزاران برنامه خبری و سخنرانی و مصاحبه در محكوم كردن این فاجعه گرفته تا روشن كردن شمع، تغییر دادن لوگوی فیس بوك و گوگل را شاهد بودیم.

تصاویر زیادی از وحشی گری غیرقابل تحمل بودائیان و همراهی دولت میانمار علیه مسلمانان وجود دارد اما این عکس ها آنقدر دردناک است که قابل نمایش عمومی نیست.ای کاش دول عربی اسلامی به جای توطئه کردن برای یکدیگر و فشردن دست امثال کلینتون کمی هم به فکر مردم مظلوم میانمار بودند. ای کاش حجم عظیم سلاح های عربستان و کویت یک روز هم برای احقاق حقوق مردم مظلوم میانمار به کار بیافتد.

هنوز هم فریادهای عدالت علی از عمق تاریخ به گوش می رسد که می گوید: به خدا که هماهنگی این مردم در باطل خویش و پراکندگی شما در حق خود، دل را میمیراند و اندوه را تازه میکند ،زشت بادید و از اندوه بیرون نیایید که اماج تیر بلائید، بر شما غارت میبرند وننگی ندارید،خدا را نافرمانی میکنند و خشنودی می نمائید. ای دلسوختگان اهل بیت، اگرعلی(ع) امروز بود و رنج مردم میانمار را می دید چه می کرد؟

مدعیان حقوق بشر چه زیبا با اذهان من و تو بازی می کنند و کوچکترین حرفی نمی زنیم. هرگز نمی پرسیم این بی بی سی و سی ان ان که شبانه روز فریاد حقوق بشر سر می دهند، حالا کجا هستند؟

شاید خبر ندارند!

نسل ‌کشی و تصفیه قومی مسلمانان در میانمار، در حالی هر روز ابعاد گسترده ‌تری به خود می‌گیرد که جامعه جهانی در این زمینه سکوت کرده است.در چند هفته گذشته، خبر کشتار گسترده جمعیت‌ مسلمان کشور میانمار، در میان برخی رسانه‌های جهان بازتاب پیدا کرده، اما هنوز با موضعی مشخص از سوی دولت‌ها، به ویژه دولت‌های منفعل اسلامی رو به‌ رو نشده است.

هزاران نفر از مردم مسلمان میانمار، در حالی از سوی بوداییان افراطی مورد حمله قرار گرفته و کشته می‌شوند که در بیشتر موارد، نیروهای نظامی و امنیتی تنها در نقش ناظر، این جنایت‌ها را می‌بینند و برای آنان کاری نمی‌کنند!اما قضیه تنها به اینجا محدود نمی‌شود، زیرا دولت میانمار نه تنها برای جلوگیری از این جنایت‌ها کاری انجام نداده، بلکه به گونه‌ای از آن نیز حمایت کرده است.

در همین راستا، « تین سین »، رئیس جمهور این کشور اعلام کرده، مسلمانان باید از میانمار بروند و یا به اردوگاه‌های آوارگان سازمان ملل منتقل شوند.

هرچند کشتار مسلمانان در این کشور جنوب شرقی آسیا به تازگی گسترش یافته، تبعیض‌ها علیه آنان سابقه‌ای طولانی دارد.

مسلمانان این کشور که عمدتاً در منطقه « آراکان » زندگی می‌کنند، از سال ۱۹۸۲ حتی از داشتن حقوق شهروندی نیز محروم بوده‌اند.

به این ترتیب، در میانه سکوت و انفعال جامعه جهانی، دولت میانمار نیز از حرکات جدید گروه‌های افراطی بودایی استقبال کرده و در حالی که این گروه‌ها تاکنون بیش از بیست روستا و ۱۶۰۰ منزل را ویران کرده و هزاران نفر را کشته و یا زنده زنده سوزانده‌اند، دولت این کشور هیچ کاری در راستای جلوگیری از آنها انجام نداده است.

گفتنی است، دولت این کشور پیش از این دستور داده بود، مسلمانان حق ندارند مساجد جدید بسازند و یا مساجد قدیمی خود را بازسازی کنند و با استناد به همین قانون، نزدیک به ۷۲ مسجد توسط دولت ویران شد. همین امر، جرقه حرکات گروه‌های افراطی را زد که از فوریه سال گذشته میلادی تاکنون به خشونت علیه مسلمانان و کشتار آنان ادامه می‌دهند.

لازم به یادآوری است که میانمار،‌‌ همان کشوری است که سال‌ها به دلیل حبس یک رهبر به ظاهر دمکراسی خواه به نام «آنگ سان سوچی» تحت تحریم‌های آمریکا و اروپا بود، اکنون که وی از حبس آزاد و وارد فعالیت‌های سیاسی شده، با غرب همراه شده و هیچ گونه موضعی در قبال کشته شدن صد‌ها نفر انسان بی گناه نگرفته است.

در نتیجه همین استانداردهای دوگانه غرب صهیونی است که رهبر معظم انقلاب روز 31 تیرماه امسال با اشاره به بکارگیری علم و صنعت از سوی صاحبان نگاه مادی برای بدبخت کردن مردم تصریح کردند: امروز در میانمار هزاران انسان بر اثر جهالت و تعصب کشته می‌شوند در حالی که مدعیان دروغین حقوق بشر لب‌تر نمی‌کنند و همانهایی که برای حیوانات دل می‌سوزانند اینجا در برابر کشتار یک عده انسان بی گناه سکوت کرده‌اند و آن را توجیه می‌کنند.

با توجه به جو خفقان محافل غربی و صهیونی درباره سرکوب مسلمانان بویژه مردم میانمار، بحرین و یمن بی شک وظیفه رسانه ها، دولت ها و ملت های آزاده فریاد زدن این جنایت ها و نشان دادن چهره واقعی غرب به افکار عمومی دنیاست.


  

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 30 مرداد 1391    | توسط: امین    | طبقه بندی: سیاسی،     | نظرات()

اخراج ۴معلم به جرم روزه‎داری/ اینجا فرانسه است؛ مهد دموکراسی!

 انگار مسئولان دولتی فرانسه قرار نیست پایشان را از زندگی مسلمانان این کشور بیرون بکشند و به اسم آزادی و دفاع از حقوق شهروندی، مانع از اجرای احکام اسلامی توسط این افراد شوند؛ ماجرایی که چند سال پیش با ممنوعیت حجاب در مراکز آموزشی این کشور آغاز شد و اکنون به ممنوعیت روزه‌داری و اخراج مسلمانان به دلیل این مساله رسیده است.

به گزارش رجانیوز، شورای محلی شهر "ژن ویه" در فرانسه، چهار نفر از مربیان ورزشی یک کمپ تابستانی را به دلیل روزه گرفتن در هنگام انجام وظیفه، از کار معلق کرده است. شهردار شهر ژن ویه گفته است سرپیچی این مربیان از خوردن و آشامیدن برخلاف قراردادی است که با این افراد بسته شده است. به گفته شهردار روزه دار بودن این مربیان ورزش، ایمنی بچه‌ها را در این کمپ به خطر می‌اندازد!

یکی از این چهار مربی ورزشی ضمن «غیرقابل قبول» دانستن این تصمیم، گفته است که آن‌ها قصد دارند این موضوع را به دادگاه بکشانند. یکی دیگر از این مربیان که در حال حاضر از کار معلق شده نیز گفته است: «شما نمی‌توانید فردی را به زور وادار به خوردن بکنید. شما نمی‌توانید ثابت کنید که نخوردن یک وعده غذا از بعضی از قابلیت‌های شما کم می‌کند.»

این اقدام عجیب مسئولان دولتی فرانسه پس از رسانه‌ای شدن، با اعتراض گسترده مردم این کشور به ویژه مسلمانان روبرو شده و شورای مسلمانان فرانسه نیز از اعلام شکایت علیه مقامات شهر ژن ویه خبر داده‌اند.

جلوگیری از اجرای احکام و آداب فردی اسلامی و سلب حقوق شهروندی افراد مسلمان به دلیل این مساله، ادامه پروژه اسلام‌هراسی در اروپا است که فرانسه به دلیل دارا بودن بزرگترین جامعه مسلمان در اروپا، عهده‌دار آن و پیشرو در این زمینه شده است تا ضمن اعمال فشار و محدودیت‌های گسترده علیه مسلمانان، عرصه را بر گرایش شدید جوانان این کشور به دین اسلام تنگ کند و مانع از تحقق این مساله شود؛ ماجرایی که چند سال پیش و در ماجرای ممنوعیت حجاب در مراکز آموزش عالی فرانسه نیز تکرار شد.

در سال 2004، نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهور وقت فرانسه در یک اقدام ضداسلامی و طی سخنرانی در پارلمان آن کشور از حضور زنان محجبه در اماکن عمومی این کشور انتقاد کرد و پوشیدن حجاب را توهینی به طرز تفکر جامعه فرانسوی و مخالف قانون سکولار این کشور دانست. او با لحن تندی حجاب اسلامی را مورد حمله قرار داد و گفت: «حجاب، زنان را به سطح یک برده تنزیل می‌دهد و از منزلت آنان می‌کاهد.»

اما این پایان تقابل با اسلام در فرانسه نبود. هفته گذشته و با وجود موافقت اخیر فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) مبنی بر امکان استفاده از حجاب توسط بازیکنان زن، فرانسه اعلام کرد اجازه نخواهد داد آن‌ها حجاب داشته باشند. فدراسیون فوتبال فرانسه (FFF) روز جمعه (۱۶ تیر، ۶ جولای) اعلام کرد این فدراسیون باید به اصول حقوقی و قانون اساسی فرانسه مبنی بر سکولاریسم که در این کشور حاکم است و در قوانین موضوعه فرانسه آمده است، احترام بگذارد و در ادامه صراحتا بازیکنان زن را از داشتن حجاب منع می‌کند.

قانونی در فرانسه وجود دارد که به شدت مذهب و حوزه عمومی را از یکدیگر جدا می‌کند و بر همین اساس، اسلام ستیزی در این کشور به طور جدی مورد توجه مسئولان دولتی است.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 12 مرداد 1391    | توسط: امین    | طبقه بندی: اخبار سیاسی، سیاسی،     | نظرات()

آب یا سراب؟

ما در یکی از حساس ترین دوره های تاریخی هستیم. دیکتاتورهای وابسته به غرب، به طور غیر منتظره ‌یکی پس از دیگری سرنگون شدند. در چنین شرایطی، آمریکا نمی‌تواند دست روی دست بگذارد و شاهد از دست رفتن تدریجی منافعش در منطقه باشد.

دنیای استکبار همه‌ی توانش را به کار بسته تا شکست‌های پی در پی خود را به نوعی جبران کند. اینک جنگی سرنوشت‌ساز بین دو جبهه‌ی مقاومت و ضدمقاومت در گرفته. جنگی نرم و سخت. پیروز این جنگ، قطعا توانایی تغییر معادلات آینده منطقه و دنیا را خواهد داشت.

هم‌زمان با تغییرات سیاسی بنیادین در منطقه، نگاه‌های آمریکا و مزدورانش یک بار دیگر به سمت ایران نشانه رفته است. آنها بعد از انتخابات سال ۸۸ یکبار شانسشان را برای تغییر و دگرگونی نظام آزمایش کرده بودند، اما چیزی عایدشان نشد. این بار با ترکیبی از تحریم اقتصادی و فشار سیاسی به میدان آمده‌اند.

همه امید غرب به تحریم‌های اقتصادی است تا از این فرصت برای ایجاد نارضایتی‌های اجتماعی و از آن برای رسیدن به مقاصد سیاسی و امنیتی و در بلند مدت تغییر نظام و یا لااقل تضعیف آن استفاده کند. هم زمان جنگ روانی و رسانه‌ای سنگینی مخصوصا از طرف رسانه‌‌های فارسی زبان ضدایرانی که زیر چتر و حمایت دولت‌های غربی پروبال گرفته‌اند براه افتاده.

این رسانه‌ها وظیفه دارند از یک طرف اوضاع داخل کشور را بحرانی و آینده نظام را تیره و تار و آشفته نشان دهند و از طرفی تمام واقعیات موجود کشور و همه افتخارات ما را به ناشیانه‌ترین شکل ممکن زیر سوال ببرند. اگر این روزها نگاهی به رسانه‌ها، سایتها و شبکه های مختلف مجازی بیندازیم، به وضوح تلاش همه جانبه آنها را می‌بینیم که در قالب خبر، تحلیل، تفسیر، گزارش، ادعای دروغ، شایعه و حتی توهین و تمسخر در حال القاء این نکته هستند که این بار تکلیف ایران یکسره می‌شود!

مثلا العربیه به نقل از کارشناسان (؟!) پیش بینی کرده که ایران بیش از شش ماه بیشتر دوام نمی‌آورد! بی‌بی‌سی فارسی هم با شور و شعفی جالب از افزایش قیمت مرغ و همچنین با مرتبط ساختن آن با تحریم‌های خارجی، وعده‌ی اعتراضات خیابانی را داده و ادعا کرده که این بار اعتراضات، مردمی و سراسری می‌شود. (یعنی اینکه قبلا و در سال ۸۸ مردمی و سراسری نبود. اعتراف جالبی است!)

روزآنلاین هم برای عقب نماندن از قافله‌ی طنزنویسان، مدعی آماده باش نهادهای امنیتی برای سرکوب مردم شده و در تحلیلی خنده‌دار، تجمع مردم تهران در اعتراض به کشتار مردم میانمار را آمادگی لباس شخصی‌ها برای سرکوب مردم ایران خوانده است!

به هرحال تحریم واقعیتی است که نمی‌شود تاثیرش را بر زندگی مردم رد کرد اما مهم این است که تحریم کنندگان و سیاهی لشگر آن‌ها و نیز سیاست‌های شیطانی آنها را بشناسیم و از خودمان بپرسیم که جرم ما چیست و چرا باید بخاطر حفظ استقلال و آزادی خود، مورد خشم و کینه‌ی آمریکا واقع شویم؟

تحریم موضوع تازه‌ای برای ما نیست، سی سال است که تحریمیم. شصت سال پیش هم دولت دکتر مصدق بعد از ملی شدن صنعت نفت، با تحریم‌های ظالمانه‌ای روبرو شد. کار به جایی رسید که ورود مایحتاج روزانه مردم مثل قند و شکر و چای هم به ایران ممنوع شد و هیچ کشوری نفت ما را نمی‌خرید…

این‌ها نشان می‌دهد که دشمنان ما از هر کاری برای ضربه زدن به مردم و ناامیدی آنها استفاده می‌کنند. حتی اگر به قیمت از دست رفتن جان انسان‌های بیگناه زیادی تمام شود. مادلین آلبرایت وزیر خارجه سابق آمریکا در یک برنامه تلویزیونی و در پاسخ به این سوال که «تحریم‌ها علیه عراق، باعث مرگ بیش از پانصد هزار کودک عراقی شده» به صراحت گفته بود: «به نظر ما این بهایی است که ارزشش را دارد!» ما با چنین موجوداتی روبرو هستیم.

همان طوری که گفتم هدف اولشان ناامیدی مردم است. پس در قدم اول باید به هر قیمت ممکن در نقطه مقابلشان بایستیم. دولت هم باید تدابیر خاصی را برای تامین کالاهای اساسی مردم بیندیشد و مانع بروز اتفاقاتی مثل کمبود مرغ شود. این توهین به مردم است که ساعت‌ها برای خرید مرغ در صف بایستند، البته در شان خود آنها هم نیست که در برابر چشم‌های نامحرم داخلی و خارجی دنبال مرغ بدوند!

من کاری به ادعاهای عجیب و غریب این روزها درباره گرانی و یا کمبود مرغ ندارم، سوال من اینست که مسئولان مربوطه چطور بعد از گذشت یکی دو ماه هنوز نمی‌توانند این کمبود را جبران کنند؟ و چطور با توجه به فشارها و تحریم‌های خارجی، از مدتها پیش این مسائل را پیش‌بینی نکرده‌ بودند؟!

به هرحال فعلا باید به فکر جبران اشتباهات و راه‌ حل‌های فوری و کوتاه مدت باشیم، ولی بهترین راه‌حل برای مقابله با تحریم‌ها و بهبود وضعیت اقتصادی همان راهی است که رهبر انقلاب بیان کرده‌اند. یعنی «اصلاح الگوى مصرف، جلوگیرى از اسراف، همت مضاعف و کار مضاعف، جهاد اقتصادى و تولید ملى و حمایت از کار و سرمایه‌ى ایرانى.»

یک نکته مهم دیگر اینکه مسئولان باید بیش از پیش به مردم اعتماد و اطمینان داشته باشند. نه به کلی منکر تاثیر تحریم‌ها شوند و نه همه چیز را به گردن تحریم‌ها بیندازند. با مردم روراست باشند. چون همه مردم باید با تهدیدها و تحریم‌های دشمن مقابله کنند.

شکی نیست که امروز ایران قوی‌تر، مقاومتر و پیشرفته‌تر از هر زمان دیگری است. قدرت نظامی ما قابل مقایسه با دوران دفاع مقدس نیست. نه تنها در بخش نظامی که در حوزه‌های علمی، فنی، فناوری، صنعتی، پزشکی و حتی ورزشی هم پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم. از همه مهمتر حس اعتماد به نفس مردم ایران است که راه را برای همه پیشرفتهای مادی و معنوی باز کرده است.

از طرفی ایران امروز جایگاه بسیار خوبی در منطقه و در میان مسلمانان جهان دارد. در مقابل آمریکا و اسرائیل در بدترین شرایط تاریخی خودشان هستند. این یک ادعا نیست بلکه واقعیتی آشکار است. «گلوبال ریسرچ» حدودا یک سال و نیم پیش نوشته بود: «آمریکا، اسرائیل و حکام عرب همیشه ادعا می‌کنند که ایران بزرگترین تهدید علیه صلح و امنیت منطقه است، در حالی که مردم عرب با این نظر موافق نیستند. در یک نظرسنجی، ۸۸ درصد آنها، اسرائیل، ۷۷ درصد آمریکا و تنها ۱۰ درصد ایران را بیشترین تهدید منطقه دانسته‌اند. همچنین در سال ۲۰۰۹، ۲۹ درصد گفته بودند که یک ایران مسلح به سلاح‌ اتمی برای منطقه مثبت خواهد بود ولی در سال ۲۰۱۰ این تعداد به ۵۹ درصد افزایش یافته بود که بازتاب موضع بسیار متفاوت مردم از دولت‌هایشان است»

حقایق بالا نشان می‌دهد که آمریکایی‌‌ها و رسانه‌های غربی و ضدایرانی تا چه اندازه در ادعاهایشان علیه ایران دروغ می‌گویند. آنها نگران محبوبیت ایران در میان مردم منطقه هستند پس باید با واقع‌بینی و پرهیز از شتاب‌زدگی و جوگیر شدن، بیش از پیش خودمان را به انقلاب‌های منطقه نزدیک‌ کنیم و مانع موج‌سواری آمریکایی‌ها و مزدورانش بشویم و به آنها ثابت کنیم که آنچه از آینده‌ی منطقه و تاثیر تحریم‌ها علیه ایران می‌بینند سراب است نه آب!

امید حسینی(آهستان)

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 9 مرداد 1391    | توسط: امین    | طبقه بندی: سیاسی،     | نظرات()
Reba.ir
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو