کسانی مقابل شما هستند که صراحتا جمهوری اسلامی را دشمن خطاب می‌کنند/ نرمش مقتدرانه باید با رسوایی استکبار همراه باشد

سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبنی بر بکارگیری استراتژی “نرمش قهرمانانه” تفاسیر زیادی را در رسانه های داخلی و خارجی به دنبال داشت.

این مساله که پس از طرح در جلسه دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با راهبر معظم انقلاب، برای دومین بار مطرح می شود، حاوی نکات مهمی است که دولتمردان بایستی به آن دقت داشته باشند.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در این زمینه، چند نکته را به کلیه مسئولین مربوطه گوشزد می کند:

1- مسئولین محترم نظام اسلامی باید بخاطر داشته باشند که نرمش قهرمانانه به معنای کوتاه آمدن منفعلانه در مقابل خواسته های دشمن نیست. مردم ما سابقه کوتاه آمدن منفعلانه در دولت اصلاحات را به خوبی به خاطر دارند و فراموش نمی کنند که این نوع کوتاه آمدن در مقابل زیاده خواهی های غرب، نتیجه ای جز پررویی بیشتر استکبار ندارد که تجربه “محور شرارت” خوانده شدن ایران، مؤید این مطلب است. لذا نباید نرمش قهرمانانه را با تسلیم و ابراز ضعف در مقابل زورگویان اشتباه گرفت.

۲ - عده ای درصدد هستند تا طرح بحث «نرمش مقتدرانه » از طرف رهبری معظم مدظله العالی را دلیلی بر ناکارآمدی و اشتباهات گذشته و تغییر رویکرد مطرح کنند که هرگز اینگونه نیست . اولا طرح بحث نرمش مقتدرانه برای امروز نیست بلکه ۱۷ سال قبل مطرح شده است به علاوه جهت گیری دولت تدبیر و امید باعث شده است تا رهبری نکاتی را جهت گوشزد به ایشان مطرح نمایند.

۳ -بر مسئولین محترم فرض است به دنیا نشان دهند که جمهوری اسلامی علیرغم اقتدار و عزت روز افزون، حاضر به تعامل سازنده با دنیاست. نمونه این تعامل در گفتگوهای هسته ای سالهای گذشته به خوبی برای همگان روشن شده و نظام اسلامی در عین اقتدار و کسب انواع توانایی های هسته ای، هیچگاه مذاکرات را ترک ننموده است.

لازم است مسئولین با در نظر گرفتن نقاط قوت نظام اسلامی و برجسته کردن این نقاط قوت برای دنیا، روحیه تعامل و آرامش طلبی نظام را به دنیا نشان داده و تبلیغات منفی جهان غرب بر علیه جمهوری اسلامی را خنثی و نیت های پلید آنان را برای جهانیان آشکار نمایند و پیام آورد اسلام و برابری برای کشورهای مظلوم عالم باشید و مراقبت کنند تا نرمش آنان برای مظلومان عالم خدایی نکرده معنایی کوتاه آمدن از ارزشها و آرمانها را ندهد.بعلاوه باید به این نکته توجه داشته باشند مسائلی از جملهتحریم، ، مسئله انرژی هسته ای بهانه ای جز برای دشمنی با انقلاب اسلامی و شعار لا تَظلِمونَ وَ لا تُظلَمون نیست و آنها با ماهیت انقلاب اسلامی دشمنی دارند و از گفتن آن ابایی ندارند و دولتمردان به این نکته توجه داشته باشند تمام تلاش دشمن برای تغییر همین ماهیت است . از این جنبه که مساله نگاه شود دیگر صلح و نتیجه برد برد به در حقیقت با آنها معنایی ندارد مگر اینکه استکبار از ماهیت خود کوتاه بیاید که این امر هم غیر ممکن به نظر می رسد و باید مساله را از جنبه حق و باطل نگاه کرد و باید مسئولین از بیان سخنانی که باعث طمع دشمن بر احتمال تغییر ماهیت انقلاب باشد به شدت خودداری شود .

۴ - اتخاذ استراتژی نرمش قهرمانانه می بایست منجر به نتایجامید بخش و مطلوب برای نظام اسلامی و مظلومان عالم باشد و در رساندن نظام به اهداف عالیه و مقدس آن مؤثر واقع شود. لذا مسئولین نباید به بهانه تعامل با دنیا، از اصول و آرمانهای انقلاب اسلامیو حقوق ملت ذره ای عقب نشینی . هرگاه دشمنان کینه توز قصد سوء استفاده از نرمش قهرمانانه جمهوری اسلامی را داشته باشند، باید بدانند که با سد محکمی به نام “اصول انقلابی” مواجه خواهند شد و جمهوری اسلامی در پافشاری بر اصول، از لومه لائم واهمه ای به دل راه نداده و تا آخرین قطره خون بر اصول و ارزشهای مسلم انقلاب خود که همانا حمایت از آرمان فلسطین، استکبار ستیزی و عدالت و پیشرفت برای همگان در سایه ی اسلام است،و پافشاری خواهد کرد و اگر بناشده اقدامی هم صورت گیرد باید در پی آن دستاوردی بزرگ همراه با رسوایی جبهه استکبار باشد البته باید دانست که حریف هم هوشیار است و باید آقایان هوشیارتر عمل کنند و بدانند دشمن دست از دشمنی خود بر نخواهد داشت و با ادامه روحیه مجاهدت و مقاومت است که پیروزی از آن ماست.

۵ - نرمش قهرمانانه نمی بایست منجر به فراموشی اصول سیاست اسلامی در صحنه داخلی شود. مهمترین این اصول، آیه شریفه “و اعدوا لهم مااستطعتم من قوه” است که می بایست هر لحظه قویتر از قبل برای برخورد با هرگونه زیاده خواهی دشمن آماده بود. ساده انگاری و باور لبخندهای ظاهری دشمن، سم مهلکی است که می تواند ضربات سنگین دشمن بر پیکره نظام و مردم را اثرگذار کند.

در پایان انتظارات خود را از رئیس جمهور محترم در سخنرانی عمومی سازمان ملل مطرح می نماییم.

جناب آقای حجت الاسلام دکتر روحانی باید به این نکاته اهتمام داشته باشید که دشمنی غرب با زید و امر نیست بلکه با ماهیت جمهوری اسلامی استو کسانی مقابل ایشان هستندکه صراحتا جمهوری اسلامی را دشمن خطاب می کنند و پیشتر سوئ نیت خود را نشان داده اند . مساله انرژی هسته ای ، تحریم و .. همه بهانه است هم خود آنها می دانند که بهانه است هم ما. آدمی که خود را به خواب زنده نمی توان بیدار کرد مشکل اصلی آنها با ماهیت انقلاب است و مردم و مسئولین نیز از ماهیت نظام اسلامی کوتاه نمی آیند سوال ایجاست که ما بر سر چه مسائلی می توانیم با آنها مذاکره و تعامل کنیم. 

اما اگر از منظر دیپلماسی نرمشی هم قرار شد انتفاق بیفتد اولا نباید در آن از اصول و آرمانهای انقلاب هیچ گونه عقب نشینی صورت گیرد چرا که آنها به دنبال عقب نشینی و تغییر در ماهیت و آرمانهای نظام می باشد و نتیجه نرمش مقتدرانهدر فضای دیپلماتتیک باید دستاورد های بزرگ و رسوایی استکبار باشدجناب آقای دکتر روحانی از شما انتظار می رود در مجمع عمومی سازمان ملل آرمانهای انقلاب و اسلامرا مطرح نمایید و نوید بخش پیام صلح و دوست را برای جهانیان و مظلومان عالم باشید ان شا الله و توجه داشته باشید که انقلاب اسلامی الگویی برای کشورهای جهان و مظلومان عالم است و نباید اگر احتمالا بناشد نرمشی از طرف دولت شما صورت گیرد به جنبه الگو بودن نظام اسلامی خدشه ای وارد کند و باعث دلسردی حامیان انقلاب اسلامی گردد . لازم به یاد آوری است که نرمش قهرمانانه در فضای دیپلماتیک ، نرمشی است همراه با عزت ، حکمت و مصلحت که ضمانت کننده عزت و استقلال سیاسی نظام اسلامی باشدو اما در مساله سوریه لازم می دانیم حضرتعالی طرف غربی از دخالت و حمله نظامی در مساله سوریه منع و طرفین را به حل مساله از طریق گفتگو دعوت نمایند. و از خداوند منان برای شما توفیق روز افزون و حرکت در جهت سربلندی روز افزون نظام اسلامی را مسئلت داریم .نوشته شده در تاریخ سه شنبه 2 مهر 1392    | توسط: امین    | طبقه بندی: اخبار سیاسی،     | نظرات()