موسسه "بین المللی مطالعات راهبردی" انگلیس در تحلیلی با توجه به مواضع ضدغربی سعید جلیلی از نامزدهای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، نسبت به پیروزی وی در انتخابات ابراز نگرانی کرد.

به گزارش رجانیوز، "دینا اسفندیاری" از همکاران برنامه خلع سلاح "موسسه بین المللی مطالعات راهبردی" انگلیس در مقاله ای تحت عنوان "نگاهی به انتخابات ریاست جمهوری ایران"، شانس جلیلی را برای پیروزی در انتخابات آتی ریاست جمهوری بالا دانست و نوشت: پیروزی جلیلی در یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران، مذاکرات گروه 5+1 را تحت تاثیر قرار خواهد داد و پیروزی وی به معنای جدیت ایران برای تغییر ندادن رویکرد فعلی در پرونده هسته ای خواهد بود.

تحلیلگر "موسسه بین المللی مطالعات راهبردی" انگلیس که به بسیاری از مقامات ارشد این کشور در حوزه سیاست خارجی مشاوره می‌دهد، ادامه داد: جلیلی فقط یک نامزد محافظه کار نیست و وی با اهداف اساسی غرب در منطقه مخالف است.

در این تحلیل آمده است: انتخاب جلیلی به ریاست جمهوری ایران به معنای در پیش گرفته شدن رویکرد منسجم تری از سوی ایران در برابر شش قدرت در مذاکرات هسته‌ای است.

سعید جلیلی سابقه 18سال همکاری با وزارت امور خارجه را در کارنامه خود دارد. جلیلی در مهرماه 1386، جایگزین علی لاریجانی در شورای عالی امنیت ملی شد و از آنزمان تاکنون دبیر شورای عالی امنیت ملی و مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات هسته ای با شش قدرت جهانی بوده است.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 خرداد 1392    | توسط: امین    | طبقه بندی: اخبار سیاسی،     | نظرات()