اهواز- خبرنگار كیهان:
از ده سال قبل تعداد زیادی از برنامه ریزان و نظریه پردازان برجسته كودتاهای مخملی در پوشش های آكادمیك و در فواصل زمانی متفاوت به ایران آمده و در نشست های پی در پی با مدعیان اصلاحات و تشكیل كارگاههای آموزشی برای آنان، زمینه های فتنه آمریكایی- اسرائیلی 88 را فراهم كرده بودند.
حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه كیهان در جمع مردم اهواز كه در مسجد امام حسن عسكری(ع) و به مناسبت بزرگداشت حماسه 9 دی گرد آمده بودند گفت: 9 دی ایستگاه آخر فتنه ای بود كه از سال ها قبل طراحی شده و عوامل اصلی آن كدگذاری شده بودند. شریعتمداری به ارائه اسناد فراوانی از پشت صحنه فتنه 88 و مدیریت بیرونی آن پرداخت و گفت: در اردیبهشت ماه سال 87 در جلسه ای در واشنگتن كه با حضور گری سیك مشاور امنیتی آمریكا، دبیر كل نهضت آزادی و چند تن دیگر تشكیل شده بود، تصمیم گرفته شد كه به عنوان اولین گام، احتمال تقلب در انتخابات از سوی یك شخصیت شناخته شده مطرح شود و شاهد بودید كه در مرداد ماه همان سال یكی از شخصیت های مطرح نظام در اقدامی كه از جانب وی غیرمنتظره و عجیب به نظر می رسید و شاید از پشت صحنه آن نیز باخبر نبود، این احتمال را مطرح كرد. مدیر مسئول كیهان گفت: آیا می دانید افرادی نظیر «جان كین»، «ریچارد رورتی»، «تیموتی اش»، «یورگن هابرماس»، «مایكل ایگنا تیف» و... كه همگی از نظریه پردازان و مدیران برجسته سرویس های اطلاعاتی آمریكا و اسرائیل و انگلیس هستند در سفرهای جداگانه به ایران و نشست های پی درپی خود با مدعیان اصلاحات مراحل فتنه 88 را به آنان آموزش داده بودند؟ وی در ادامه از «ائتلاف سفید»! كه پیوند همه افراد و گروه های مخالف نظام با محور براندازی است، تشكیل كمیته صیانت از آرا، انتخاب رنگ، شایعه سازی علیه نظام، تردید افكنی نسبت به آموزه های اسلامی و انقلابی فرار از تن دادن به ساز و كار قانونی و نهایتاً، آشوب و بلوای خیابانی به عنوان گام های بعدی یاد كرد كه در فرمول مشترك جین شارپ، ریچارد رورتی، رابرت هلوی، جرج سوروس و مایكل لدین آمده است.
مدیرمسئول كیهان در ادامه پرسید؛ آیا برای شما تعجب آور نبود كسانی كه تابلوی خط امام(ره) را برافراشته بودند در مقابل شعار اسرائیلی «نه غزه، نه لبنان» در روز قدس، شعار حمایت از آمریكا در روز 13 آبان، اهانت به ساحت مقدس امام حسین(ع) در روز عاشورا، اهانت به حضرت امام(ره)، آتش زدن خیمه عزاداران حسینی(ع)، سنگباران نمازگزاران در ظهر عاشورا، آتش زدن مسجد و دهها جنایت دیگر هواداران خود نه فقط سكوت كنند بلكه به حمایت آشكار از آنها نیز برخیزند؟! شریعتمداری گفت؛ چند روز قبل یكی از همین آقایان كه به اصطلاح روحانی نیز هست در مصاحبه ای گفته بود؛ من نسبت به بیانیه موسوی در حمایت از آشوبگران عاشورا اعتراض داشتم ولی نخواستم با مطرح كردن آن مثل بعضی ها معركه بگیرم! یعنی از نظر این آقا كه لباس مقدس روحانیت را بر تن دارد حمایت از میرحسین حتی بعد از اهانت به ساحت مقدس سیدالشهداء علیه السلام وظیفه است! ولی دفاع از ساحت امام حسین(ع) معركه گیری است! تازه این آقا مدعی خط امام (ره) نیز هست!
در ابتدای این مراسم آیت الله حیدری امام جمعه موقت اهواز و عضو مجلس خبرگان رهبری طی سخنان كوتاهی بر اهمیت بزرگداشت ایام الله و نقش حماسه 9 دی كه نماد برجسته و بی نظیر ولایتمداری و مردم سالاری دینی بود اشاره كرد و سپس حاج صادق آهنگران، مرثیه سرای ماندگار دوران جنگ تحمیلی، سروده زیبایی را در بازخوانی فتنه 88 و ضرورت هوشیاری در مقابل توطئه های دیگر قرائت كرد كه با استقبال فراوان حاضران روبرو شد.
به گزارش خبرنگار كیهان از اهواز حسین شریعتمداری بعد ازظهر پنج شنبه در جمع بسیجیان شركت كننده در رزمایش 20 هزار نفری الی بیت المقدس نیز حضور یافت و ضمن تشریح چرایی فتنه 88 و نقش مشتركی كه برخی از افراد و گروههای داخلی تحت مدیریت دشمنان بیرونی در این فتنه برعهده داشتند گفت؛ مدیران بیرونی فتنه می دانستند كه حضور فتنه گران در خیابان ها بسیار اندك خواهد بود چرا كه به اعتراف آنها، نظام از پایگاه مردمی گسترده برخوردار است بنابراین هر حركتی علیه آن با واكنش سریع طرفداران نظام روبرو می شود كه دیدیم شد، دیگر آن كه بی اساس بودن ادعاهای سران فتنه، به دلیل اعتقادات دینی مردم، خیلی زود برملا شده و كسانی كه فریب خورده اند صحنه را ترك می كنند، كه كردند. شریعتمداری در ادامه گفت؛ به همین علت در برنامه ریزی فتنه آمده بود كه فتنه گران باید از فضای واقعی یعنی كف خیابان به فضای سایبری نقل مكان كنند و دیدیم كه با توصیه خانم هیلاری كلینتون و اختصاص بودجه 400 میلیون دلاری، این نقل مكان صورت گرفت چرا كه به قول برنامه ریزان بیرونی فتنه، در فضای سایبر افراد قابل شمارش نیستند و یك نفر می تواند خود را هزاران نفر! جا بزند.
مدیر مسئول كیهان درادامه سخنان خود گفت؛ فتنه 88 اگرچه رخداد تلخی بود ولی دستاوردهای بزرگ و فراوانی در پی داشت و در توضیح این نظر، خاطرنشان كرد؛ در فتنه 88، نسل های اول و دوم انقلاب برخی از آموزه های به فراموشی سپرده شده امام راحل(ره) و ضرورت پیروی از آن را به خاطر آوردند. نسل های سوم و چهارم كه دوران جنگ و سال های پرتنش اولیه را ندیده بودند، تصویر روشنی از دشمنان بیرونی و دنباله های داخلی آنها را به چشم خود دیدند، دشمن همه نیروهای آشكار و پنهان خود را به میدان آورد و آنها را دود كرد و به هوا فرستاد. لیبرال دموكراسی آمریكا به رسوایی كشیده شد، تحولات منطقه شتاب پیدا كرد و مدیریت الهی حضرت آقا این واقعیت را برای همگان آشكار ساخت كه خامنه ای خمینی دیگر است.
وی با اشاره به نمونه هایی از مدیریت هوشمندانه رهبر انقلاب كه از اشراف ایشان بر ترفندها و نقشه راه دشمن حكایت می كرد، نتیجه گرفت؛ اگر درایت رهبر انقلاب نبود فتنه گران میهن اسلامی را به آمریكا و اسرائیل فروخته بودند!

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 10 دی 1391    | توسط: امین    | طبقه بندی: سیاسی،     | نظرات()